مزایای استفاده از رویه کوبی در مبلمان

مزایای استفاده از رویه کوبی در مبلمان

 روکوبی مبلمان یکی از زیر مجموعه های تعمیر مبلمان است که در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است. مبلمان علاوه بر جنبه تزئیناتی در منزل، در طراحی های داخلی هم بسیار کارآمد است. با توجه به استفاده زیاد از مبلمان، به مرور نیاز به تعمیر پیدا می کند، که روکوبی مبلمان یکی از روش های تعمیر مبلمان است. و در مقایسه با تعویض، بسیار به صرفه می باشد. در این محتوا به بررسی مزایای رویه کوبی، چگونه رویه کوبی، انواع رویه کوبی و   تاثیر آن در زیبایی دکوراسیون منزل می پردازیم.

مزایای استفاده از رویه کوبی مبلمان

از جمله مهمترین مزایایی که روکوبی مبلمان دارد این است که با برطرف کردن عیوب می تواند ساختار مبل را به خوبی حفظ کند. که این امر برای افرادی که خواستار حفظ شدن ساختار مبل های قدیمی هستند بسیار خوشایند می باشند.

در این روش با تعویض رویه و پارچه مبل باعث می شود. که از صرف هزینه اضافه جلوگیری شود. و دیگر نیاز به تعویض یا خرید مجدد نباشد. بالا رفتن هزینه خرید مبل سبب شده که این حرفه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. و با این روش می توان رویه مبل را مطابق با دکوراسیون منزل تغییر داد. اما باید توجه داشت در صورتی رویه کوبی مبلمان به صرفه می باشد که دسته و پایه های مبل سالم و از استحکام لازم برخوردار باشند. در غیر این صورت روکوبی مبلمان زیاد موثر واقع نمی شود.

چه مبل هایی قابلیت رویه کوبی را دارند؟

یکی از مهمترین سوالاتی که توسط  بسیاری از مشتری ها مطرح می شود این است که آیا مبلمان ما قابلیت تعویض پارچه را دارد یا نه؟ با توجه به اینکه رویه کوبی مبلمان بیشتر با پارچه مبل سروکار دارد برای انواع مبل ها قابل انجام است.که بستگی به نوع مدل و طرح مبلمان ممکن است برای برخی نمونه ها سخت و زمان بر باشد.

 فاکتورهای تاثیر گذار بر هزینه رویه کوبی مبل

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعویض رویه مبلمان نوع پارچه انتخابی است.و به همین دلیل نوع و کیفیت  پارچه انتخابی تاثیر بسیار زیادی در قیمت و هزینه روکوبی مبلمان دارد. نوع مبلمان هم از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه روکوبی است. زیرا مبل استیل به دلیل طراحی خاصی که دارد رویه آن سخت تر  و زمان بر از طرح مبل های دیگر است. از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه رویه کاری مبل می توان به: رنگ کاری مبل، دستمزد ،میزان مواد اولیه به کار رفته و نوسانات قیمت مواد اولیه  اشاره داشت.

 انواع رویه کوبی

دو نوع رویه کوبی داریم که عبارتند از: بر روی کلاف مبل و بر روی مبل های کارکرده و قدیمی. در نوع بر روی کلاف خام با توجه به سالم بودن کلاف و تسلط بودن بر طرح کلی بسیار ساده تر می باشد. در حالی که برای نوع بر روی مبلمان های کارکرده در این روش ابتدا باید تمامی اسفنج و فنر و پارچه و … خارج و در صورت شکستگی کلاف و پایه آن ها تعمیر شوند. و بعد دوباره روکوبی صورت گیرد که همین امر سبب زمانبر شدن روند می شود.مبل های راحتی به دلیل ساده بودن طرح اولیه ریزه کاری کمتری دارد و سریعتر صورت می گیرد. در نتیجه در مقایسه با سایر مدل و طرح های مبلمان هزینه کمتری هم لازم دارد.

 رویه کوبی جدید مبلمان

با توجه به گرانقیمت بودن مبلمان بسیاری از افراد از نظر وسع مالی توانایی تعویض و خرید مجدد مبل ها را ندارند. و با توجه به اینکه مبل ها جزو کاربردی ترین لوازم خانه است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد به مرور دچار فرسودگی می شوند. تغییر در دکوراسیون منزل هر چند وقت یکبار علاوه بر اینکه در تغییر روحیه افراد تاثیر مثبت دارد. در زیبایی و تغییر دکوراسیون منزل هم بسیار تاثیرگذار است به همین دلیل رویه کوبی مبلمان بیش از پیش مورد توجه افراد قرار میگیرد.

این نکته را  باید در نظر داشت که هر چند انواع مبل ها قابلیت رویه کوبی را دارند اما در رویه کوبی باید از استحکام و سلامت کلاف مبل هم اطمینان داشت و در صورتی رویه کوبی مبلمان اثر مثبتی دارد که کلاف هم سالم باشد. نوسانات بازار ارزی و افزایش قیمت چوب و پارچه و … سبب می شود که قیمت مبلمان در مقایسه با سال های گذشته با جهش قیمتی بسیار بالایی مواجه شود. و همین امر سبب می شود که رویه کوبی مبل بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و با این کار افراد هم صاحب مبلمان با طرح متفاوت شوند و هم اینکه از صرف هزینه اضافی جلوگیری کنند.